Staňte se našimi fanoušky na:

Roláda z pudinku s krémem z tvarohu a zakysané smetany s malinami

Autor receptu: SimoneckaC (281 receptů)

Množství: neuvedeno
Obtížnost: Středně náročné
Příprava: 15 min.
Vaření: 10 min.
Speciální kritéria: neuvedeno
(0 hlasů)
Ohodnotit recept

Pracovní postup:

  1. Troubu předehřejte na 190 °C. Smíchejte mouku s vanilkovým pudinkem Žloutky oddělte od bílků a z bílků vyšlehejte sníh, pak postupně přidávejte práškový cukr a poté šlehejte zhruba dvě minuty.
  2. V jiné míse vyšlehejte do pěny žloutky a šetrně do nich vmíchejte bílkový sníh s cukrem. Pomocí stěrky zapracujte mouku s pudinkem na tekuté těsto.
  3. Plech vyložte pečicím papírem, na něj nalijte těsto a upravte ho do pravidelného obdélníkového tvaru. Vložte do vyhřáté trouby a pečte přibližně 10 minut. Připravte si čistou utěrku a navlhčete ji, rozložte a dejte na ni čistý pečící papír. Upečený plát těsta překlopte lícem dolů na čistý pečící papír s navlhčenou utěrkou a ihned stáhněte pečicí papír, na kterém bylo těsto v troubě. Zarolujte i s utěrkou a nechte úplně vychladnout.
  4. Tvaroh, zakysanou smetanu a vanilkový cukr ušlehejte na krém, který došladíme podle chuti práškovým cukrem. Potřete roládu malinovou zavařeninou, naneste krém a posypte malinami. Zarolujte, poprašte moučkovým cukrem.

Komentáře a dotazy…

Přidejte komentář:
Odeslat

Pro vkládání komentářů se přihlašte, prosím.

Buďte první, kdo vloží komentář!
Buďte první, kdo položí autorovi dotaz!