Staňte se našimi fanoušky na:

Sen z listového těsta

Autor receptu: drzac (52 receptů)

Množství: neuvedeno
Obtížnost: Středně náročné
Příprava: 1 hod.
+ 1 hodina chladnutí

Vaření: neuvedeno
Speciální kritéria: neuvedeno
(0 hlasů)
Ohodnotit recept
6× přidáno do oblíbených

Pracovní postup:

  1. Listové těsto si můžeme koupit, ale také vyrobit. Recept: Smícháme mouku, sůl a kakao. Přidáme na malé kostky nakrájené máslo, ale nezapracováváme ho do mouky. Uprostřed směsi si uděláme důlek a nalijeme do něj polovinu ledové vody. Rukama zpracujeme těsto, přidáme zbytek vody a hněteme, než vznikne hladká hmota. V tomto bodě by mělo máslo zůstat tuhé a viditelné.
  2. Na pomoučeném vále vyválíme obdélník o rozměrech cca 15x 30cm. Teď ho poskládáme. Položíme ho před sebe tak, že delší strana bude ležet vodorovně. Levý okraj přehneme směrem do středu a přes něj pravý okraj, směrem doleva. Teď máme před sebou obdélník o třech vrstvách. Otočíme těsto o 90 stupňů doleva, delší strana bude opět ležet vodorovně. Těsto vyválíme do obdélníku a znovu ho poskládáme stejným způsobem. Na levé části si uděláme značku, zakryjeme těsto fólií a uložíme ho na 20 min do lednice.
  3. Těsto vyndáme a dle značky, položíme si ho stejným způsobem na plochu a opakujeme postup s vyválením a překládáním. Znovu vychladíme a naposledy vyválíme a poskládáme. Dáme ho zase na 20 min odpočinout. Předehřejeme troubu na 200°C. Vyválíme z těsta obdélník o rozměrech tak 25x30 cm a tak centimetr vysoký. Přeložíme na 3 díly a uděláme si v každé třetině značku. Nakrájíme ho na 3 rovné, stejně velké díly. Plech vyložíme pečícím papírem a položíme na něj díly těsta. Necháme mezi nimi dost místa. Vidličkou pak těsto ještě propícháme, aby se během pečení moc nenafouklo. Pečeme tak 10-15 min. Po upečení necháme vychladnout.
  4. Ručním mixérem vyšleháme žloutky s třetinou cukru do běla, až budou mít krémovou konzistenci. Při nízké rychlosti vešleháme mouku. Zbývající cukr a mléko dáme do kastrůlku a přivedeme k varu.
  5. Horkou směs pomalu vlijeme na vaječnou směs a stále mícháme. Přelijeme znovu do kastrůlku a necháme probublávat tak 2 minutky. Směs nalijeme do misky s nalámanou čokoládou a mícháme, dokud se čokoláda nerozpustí. Zakryjeme a necháme zcela vychladnout.
  6. Dva díly těsta hojně potřeme čokoládovým krémem. Poskládáme všechny 3 díly těsta na sebe tak, že poslední z nich bude bez krému. Povrch poprášíme kakaem a uložíme na 20 min. do ledničky. Hotový dezert pak nakrájíme pilkovým nožem na malé řezy.

Komentáře a dotazy…

Přidejte komentář:
Odeslat

Pro vkládání komentářů se přihlašte, prosím.

Sofii |20. dubna 2013
To se mi moc líbí, z listového těsta peču často a tady určitě vyzkouším i s výrobou těsta... Odpovědět
Aidel |5. března 2013
Zkusím i to těsto, díky za recept :) Odpovědět
iva.hlouskova |1. března 2013
vypadá to moc dobře Odpovědět
jana.remkova.7 |1. března 2013
Jéé, to je super a zrovna mi dcera doveze z Kauflandu 5 listových těst za cca 11 kč. Jenže by se mi fakt hodil fotopostup, protože to fakt vypadá nádherně:-) Já jsem mdlého rozumu, když si to jen tak přečtu!:-)))) Odpovědět
Buďte první, kdo položí autorovi dotaz!