Staňte se našimi fanoušky na:

Balíčky s čokoládou a mascarpone

Autor receptu: Mešitka (296 receptů)

Množství: neuvedeno
Obtížnost: Středně náročné
Příprava: neuvedeno
Vaření: 45 min.
Speciální kritéria: Vegetariánské
(0 hlasů)
Ohodnotit recept
17× přidáno do oblíbených

Pracovní postup:

  1. Předehřejte troubu na 180 °C (plynová trouba stupeň 4). Vyložte plech pečícím papírem. Ručním mixérem, nastaveným na střední rychlost, ušlehejte mascarpone a cukr do krémova. Do nadýchané směsi dobře všlehejte žloutek. Vmíchejte čokoládu a lískové oříšky.
  2. Rozprostřete listové těsto na pracovní plochu a odeberte 3 pláty. Zakryjte navlhčenou utěrkou. V menší misce smíchejte cukr a skořici. Potřete lehce jeden plát těsta rozpuštěným máslem. Posypte cukrem se skořicí a navrch položte další plát. Opakujte potření máslem a posypání cukrem. Totéž s dalšími dvěma pláty těsta, zakončete potřením máslem.
  3. Tupou hranou nože vyznačte na těstě čtverečky, dva na šířku a tři na délku, celkem 6. Ostrým nožem sledujte obrysy a vykrojte čtverečky kolmým tlakem na nůž. Nožem netahejte, těsto byste potrhali. Do středu každého čtverečku vložte 2 lžičky náplně s mascarpone a těsto sbalte dokola do balíčku, který bude vypadat jako váček na peníze.
  4. Pevně stlačte v místě, kde se těsto spojí. Kolem vršku omotejte provázek nebo niť, aby se váčky během pečení neotevřely. Přeneste balíčky na připravený plech. Pečte cca 10-15 minut dozlatova. Malými nůžtičkami odstřihněte provázek a odstraňte ho. Před podáváním posypejte moučkovým cukrem.

Komentáře a dotazy…

Přidejte komentář:
Odeslat

Pro vkládání komentářů se přihlašte, prosím.

Mona22 |5. dubna 2014
Vyzkouším :) Odpovědět
Semyaza |5. března 2014
vyzkouším Odpovědět
yuzum |17. ledna 2014
ukládám :) Odpovědět
Teris19 |23. řijna 2013
pěkné Odpovědět
petra.stefanova.7 |17. června 2013
vyzkouším Odpovědět
Sofii |3. dubna 2013
To je nádhera! :-)) Odpovědět
misha24 |26. ledna 2013
vyskusam.... Odpovědět
Buďte první, kdo položí autorovi dotaz!